Menu

Blog nieznanego autora

.

TRYBUNA LUDU KOŚCIELNEGO

blognieznanegoautora

 

            Piękne nasze media. Liberalne, pluralistyczne i wolne. Niestety fikcyjnie. Wczoraj (19 lutego) na jednej z „nie reżimowych” stacji telewizyjnych (być może na innych również, nie poświęcam zbyt wielkiej ilości czasu na telewizję) zobaczyć mogłem pogrzeb misjonarki zamordowanej w Boliwii. Nie jestem pewien, czy była to postać znana publicznie i wybitnie zasłużona. Nie wiem też, dlaczego nie pokazuje się pogrzebów niezamordowanych poza Boliwią nie misjonarek. Wiadomo, w Polsce ciężko zrozumieć cokolwiek.

            Największym zgrzytem w tej medialnej celebracji czyjejś tragicznej śmierci (taniec na grobach wy pseudobogobojni kabotyni) był fakt, że pogrzeb ten był przykrywką. Telewizja chciała pokazać występujących podczas jego trwania funkcjonariuszy kościoła katolickiego. Jak wiemy, w Polsce niezależność jest relatywna – NIKT nie może być wyjęty spod wpływów tej organizacji. Pachnie totalitaryzmami. Prawda? Wymieniony wyżej pluralizm jest równie względny. Wszelakie kościelne imprezy muszą być pokazane (opisane), kato-politrucy wypowiadają swe sądy, nawet jeśli są one niebezpiecznie podobne do treści „Mitu XX Wieku” Alfreda Rosenberga i „Mojej Walki” (autor powszechnie znany). Przedstawiciele innych religii oczywiście również czasem występują, jest to dysproporcja jest jednak ogromna.

            Można tu postawić pewną kwestie. Obecnie w Polsce panuje atmosfera nienawiści wobec obcych. Szczególnie dotyczy to wyznawców Allaha. Dlaczego więc polskie media, które jak widać, kochają przedstawicieli organizacji religijnych, nie zapraszają ludzi związanych z Islamem. Być może zwiększona obecność w debacie publicznej przedstawicieli tej religii zmniejszyłaby niechęć ludzi, którzy na jej temat, a poddają się zbyt łatwo ekstremiczno-prawicowej propagandzie.    

            Nie zdarzy się to nigdy. W 1950 roku żadna opozycja nie miała prawa wystąpić w ówczesnych mediach. Podobnie jest teraz, kościół, który nosi w sobie przecież wiele cech właściwym władzom totalitarnym, nie odda pola. Możemy to zadać pytanie: Czy polskie media są wolne? W drastycznej większości oczywiście nie są. Mam więc pomysł dotyczący haseł, które mogą zostać użyte przez kler i które jasno pokazują jego ambicje. Pierwsze to PROGRAM KLERU PROGRAMEM NARODU, drugie  KLER KIERUJE RZĄD RZĄDZI.

© Blog nieznanego autora
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci